Son Dakika
Notice: Undefined variable: fea_tags in /home/pshowgu7/public_html/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/breaking-news.php on line 31
Giriş / Genel / Kamera Sistemleri / Ip Kamera Sistemi

Ip Kamera Sistemi

Ip Kamera Sistemleri

Ip Kamera Kurulumu
Ip Kamera,network kamera,mega piksel kamera,ip kamera,ip kamera kurulumu.
Ip Kamera Sistemi

.

Ip Kamera Kurulumu

Elektronik güvenlik sistemlerinde son zamanlarda analog güvenlik kamerası yerine ip güvenlik kameraları tercih edilmeye başlanmıştır, bunda en büyük etken görüntü kalitesinin analog kameralara göre çok daha kaliteli olmasıdır.
İp kamera sisteminde alt yapı oluşturulması ,Sistemler network alt yapısıyla çalışmaktadır, bu nedenle kameranın çalışabilmesi için  switch ile  kamera arasına network kablosu çekilmelidir.

İp kamera sistemlerinde yüksek veri transferi için Gigabit switch kullanılmalı network kablosu CAT 6 olmalıdır. Cat 6 kablo ile 150 mt ye kadar ( kablo kalitesine göre değişir kesin değildir) ip kamera çalıştırılabilir.

Mesafe daha fazla ise alt yapı fiber optik sistem olarak oluşturulmalıdır.Kamera ile  switch arasına fiber kablo çekilip ,fiber kablo network dönüştürücülerden kullanılmalıdır. İp kamera beslemesi için kamera yanında ekstra bir besleme kablosu çekilmeli yada kamerada POE ( power over ) desteği var ise power over  switch kullanılarak kamera beslemesi network kablosu üzerinden verilebilir. Uzun mesafelerde poe  switch yerine kamera altına takılacak bir adaptör ile kamera beslenmelidir.
İp adresi bulunan kamera, bağlantısını yaptığınız network ağı ile aynı ip ayarlarında değil ise program sayesinde kameranın ip adresini kendi ağ yapınıza uygun hale getirmeniz gerekir. İp kamera ip adresini otomatik alıyorsa mutlaka kamera web arayüzünden ayarlarına girip ip adresini sabitlememiz gerekir. İp adresi sabitlenmez ise kamera enerjisi kesilip tekrar geldiğinde yada takılı olduğu  switch kapanıp açıldığında kamera farklı bir ip adresi alabilir.

 İp kameraların NVR kayıt Cihazına Tanıtılması 

İp kameralarımızı web arayüzünden, ip kamera yazılımından ve NVR Kayıt cihazlarından izlemeyebiliriz. Kameraların kayıtlarını web arayüzü yada program ile izleme yaptığımız bilgisayara yada NVR kayıt cihazı içerisine taktığımız harddisk  yaptırabilir.
Nvr kayıt cihazlarında ip kamera tanıtılması için menü seçeneği bulunuz. Bu menü seçeneğine girdiğimizde el kamera ip adresi, kullanıcı adı ve şifresi girilerek eklenebilir yada arama özelliği ile ağdaki ip kamera bulunup eklenebilir. Eğer kameramız ON VİF ise aramada görülmeyebilir bu nedenle el ile eklememiz gerekmektedir.

Check Also

Kablosuz Kamera Sistemi

Kablosuz Kamera Kablosuz Ip Kamera Sistemi Ip Kamera Sistemi Bakıcı Kamera Sistemi Ev Kamera Sistemi …

Şirketler Şirketler Web Analytics